در یک نظرسنجی جهانی، ۹۹۰۰ کارمند دیجیتال نگرش خود را در مورد کار از راه دور، تغییر شغل و آن‌چه که محل کار ایده‌آل آن‌ها باید ارائه دهد به‌اشتراک گذاشتند. کارفرمایان توجه کنند.

کارمندان دیجیتال از تحولات اقتصادی دو سال گذشته نسبتا آسیبی ندیده‌اند و مشتاق کشف گزینه‌های جدید هستند.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که ۷۳ ٪ انتظار دارند در دو تا سه سال آینده موقعیت شغلی خود را تغییر دهند و ۴۰ ٪ به‌طور فعال در جستجوی شغل هستند که آن‌ها را در موقعیت «استعفای بزرگ» قرار می‌دهد. این مسئله به‌خصوص برای کارفرمایان خارج از صنعت فناوری که به این استعدادهای بسیار مطلوب نیاز دارند تا کسب و کار خود را متحول کنند اما ممکن است اولین انتخاب کارمندان دیجیتال در هنگام جستجوی کار نباشند، مشکلات گیج‌کننده‌ای ایجاد کند.

ترجیحات شاغلان حوزه‌ی دیجیتال – افرادی که در زمینه‌ی فناوری اطلاعات، اتوماسیون، تجزیه‌وتحلیل یا دیجیتالی کردن مشغول به کار هستند – از نظرسنجی Decoding Global Talent که توسط BCG و The Network انجام شده است. تقریبا ۹۹۰۰ پاسخ‌دهنده که در زمینه‌های دیجیتال کار می‌کنند در میان ۲۰۹ هزار نفر در ۱۹۰ کشور بودند که در این مجموعه‌ی پیش رو نظرسنجی شدند.

کارمندان دیجیتال مشتاق به تغییر شغل هستند – البته در همان زمینه

کارمندان دیجیتال مشتاق به تغییر شغل هستند

شغل کارمندان دیجیتال در درجه‌ی اول برای یافتن فرصت شغلی بهتر یا چالشی جدید است. دلایل اصلی دیگر آن‌هایی که به‌دنبال شغل جدید هستند: آن‌ها احساس می‌کنند که در موقعیت فعلی خود ارزش کمتری دارند یا این‌که تعادل بین کار و زندگیشان، آن‌طور که باید باشد نیست.

تعداد کمی از افراد با مهارت‌های دیجیتال پیشرفته، شغل خود را تغییر می‌دهند. اگر این کار را انجام می‌دهند، تغییر به مشاوره یا مهندسی را در نظر می‌گیرند. تعداد بیشتری از کارمندان غیردیجیتال به فکر یادگیری فناوری اطلاعات، اتوماسیون، تجزیه‌وتحلیل یا دیجیتالی شدن هستند تا بتوانند شغلی جدید پیدا کنند. 

کارمندان دیجیتال، انعطاف‌پذیری در مکان و زمان انجام کار می‌خواهند

کارمندان دیجیتال خواستار انعطاف‌پذیری در محل کارشان هستند

کارمندان دیجیتال در طول همه‌گیری، روال‌های جدیدی را پذیرفتند و می‌خواهند انعطاف‌پذیری جدید را در رابطه با مکان و زمان کار خود حفظ کنند. ۹۵ درصد از کل افراد نظرسنجی‌شده حداقل یک بار در هفته می‌خواهند از راه دور کار کنند و اکثریت قریب‌به‌اتفاق می‌خواهند دو یا سه روز در هفته از خانه کار کنند.

آن‌ها همچنین خواهان انعطاف در هنگام کار هستند و بیشترین بخش (۴۶٪) ترکیبی از ساعات ثابت و انعطاف‌پذیر را ترجیح می‌دهند.

راحتی با کار از راه دور مسیر همکاری‌های بین‌المللی را هموار می‌کند

بخش بزرگی از کارمندان دیجیتال علاقمند به دورکاری (کشورهای دیگر) هستند

کارگران دیجیتال شهروندان جهان هستند: ۶۸٪ کارمندان دیجیتال از راه دور برای یک شرکت مستقر در کشوری دیگر کار می‌کنند، به‌طور قابل توجهی بیشتر از میانگین شغلی ۵۷٪ و بیش از ۵۵٪ که برای کار به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند.

اولین اولویت کارمندان دیجیتال این است که به‌طور مجازی برای یک شرکت مستقر در ایالات متحده کار کنند و پس از آن شرکت‌هایی مستقر در بریتانیا و سپس استرالیا. شرکت‌های چین و سنگاپور نیز به‌عنوان کارفرمایان از راه دور جذاب هستند.

محبوب‌ترین انتخاب کارمندان دیجیتال برای کار در خارج از کشور

کانادا بهترین مقصد جدید برای کارگران دیجیتال است که برای کار به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند و ایالات متحده را در رتبه‌ی دوم قرار می‌دهد. پس از آن‌ها استرالیا، آلمان و بریتانیا قرار دارند. منطقه‌ی آسیا-اقیانوسیه با محبوبیت استرالیا، سنگاپور، نیوزلند و ژاپن از سال ۲۰۱۸ به‌عنوان مقصدی مناسب برای ماموریت‌های بین‌المللی ظاهر شده‌اند. لندن همچنان بهترین شهری است که کارمندان دیجیتال برای یک حرکت شغلی فرامرزی در نظر می‌گیرند.

به‌جز تعادل بین کار و زندگی، سایر عناصر شغلی که ارزشی برای کارمندان دیجیتالی شمرده می‌شوند، در حال تغییر هستند

اولویت‌ها تغییر کرده‌اند اما تعادل کار و زندگی در صدر باقی مانده است

برخی از ویژگی‌های شغلی که کارمندان دیجیتال به آن‌ها اهمیت می‌دهند، علیرغم همه‌گیری، از آخرین نظرسنجی ما در سال ۲۰۱۸ ثابت مانده‌اند. مهم‌ترین آن‌ها حفظ تعادل مناسب کار و زندگی است.

با تمام این اوصاف، کارمندان دیجیتال حتی بیش از گذشته اهمیت زیادی به حفظ روابط خوب با همکاران و مدیران، مورد تحسین واقع شدن و جبران کافی برای کارشان می‌دهند.

گزارش کامل بیشتر به بررسی چگونگی یادگیری استعدادهای دیجیتال و میزان علاقه‌ی آن‌ها به مسائل اجتماعی و محیطی می‌پردازد.

این بیماری همه‌گیر پویایی قدرت را بین کارفرمایان و کارگران دیجیتال تغییر داد. کارفرمایان باید خود را تطبیق دهند تا برای این بخش از نیروی کار جذاب باقی بمانند. زمانی که کارفرمایان نیازهای فعلی و آینده‌ی کارگران را درک کردند، می‌توانند یک استراتژی استعدادیابی دیجیتالی ایجاد کنند که تعیین می‌کند آیا باید برای تقویت نیروی کار دیجیتال خود بسازند، بخرند یا وام بگیرند.

منبع: Decoding the Digital Talent Challenge

در لینکدین فعال هستیم: